SEZON 2016: Majówka Bałtyk- Kopenhaga- Stavanger

Termin:

30 kwietnia - 8 maja 2016 r. /rejs 9-dniowy Długi weekend majowy

 

Trasa:

Szczecin- Świnoujście- Kopenhaga- Kristiansand- Stavanger /rejs 9-dniowy

 

Opis imprezy:

To będzie trudny rejs, pierwszy w sezonie, masa pracy przy ształowaniu zapasów z Polski, tankowaniu i szykowaniu się do chwili, gdy ostatecznie powiemy sobie, że jesteśmy gotowi i czas płynąć! W tym rejsie przyda Ci się morskie doświadczenie, operatywność i chęć pracy przy wyprawie.

Wypłaywamy z Bałtyku przez Cieśniny Duńskie i dopływamy do Norwegii. Płyniemy bez przystanków tyle, ile pogoda pozwoli, co oznacza, że możemy nie odwiedzić żadnej atrakcji turystycznej na całej trasie rejsu. Założeniem rejsu jest robienie mil, wachta za wachtą, dużo pływania, życia na jachcie, mało stania w marinach, staż i doświadczenie, na pewno nie turystyka.
Chętni na ten rejs załapią się na ształowanie prowiantu i ekwipunku oraz dużo prac jachtowo- wyprawowych. Jeśli kogoś odstraszyłam tym opisem to super, bo na pokładzie byłoby dla niego za późno :)

Dla własnego komfortu i wygody zapakuj tylko to co niezbędne. Pełny spis rzeczy przydatnych podczas żeglugi dostępny jest w zakładce CIEKAWOSTKI - Lista pakunkowa KLIKNIJ TU.

Po rejsie każdy Uczestnik otrzymuje Opinię z Rejsu Morskiego, akceptowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

 

Koszty:

500 euro/ os /rejs 9-dniowy

 

W ramach kosztów zapewniamy:

Miejsce na jachcie w czasie trwania rejsu w kabinie  lub salonie (zniżka);

Ubezpieczenie KL, NNW;

Opieka kapitana;

Podstawowe szkolenia żeglarskie oraz bezpieczeństwa na jachcie;

Wyżywienie na jachcie (3 posiłki dziennie przygotowywane przez uczestników);

Pomoc w rezerwacji przelotu lub przejazdu;

Kasa jachtowa na paliwo do jachtu, opłaty postojowe w portach i na trasie,

 

Koszty nie obejmują:

Dojazdu na miejsce zaokrętowania oraz powrotu do kraju;

Biletów wstępu do odwiedzanych atrakcji;

Wyżywienia poza jachtem;

Wydatków własnych i alkoholu;

Kaucji zwrotnej 100 euro /1os. płatnej w dniu rozpoczęcia rejsu w dowolnej walucie (złotówki lub euro).

 

Jacht:

Płyniemy nowoczesnym, komfortowym jachtem jednokadłubowym, s/y OPERON. Jednostka jest specjalnie przystosowana do wygodnej, wielodniowej żeglugi turystycznej w warunkach arktycznych. Nocleg mamy zagwarantowany w przestronnych kabinach dwuosobowych oraz w salonie. Jacht ma 3 kabiny i 2 łazienki z toaletami i prysznicami. Całość zabudowy wnętrza została wykonana ergonomicznie i bardzo estetycznie. Mamy do dyspozycji lodówkę, kuchnię z maszynką elektryczną, dostęp do zimnej i ciepłej wody. Dodatkowo jacht wyposażony jest w ekspres do kawy, czajnik elektryczny i pralkę. Jacht będzie naszym małym domem przez cały okres wyprawy. Zapoznaj się z jachtem i jego dotychczasowymi przygodami na Facebooku KLIKNIJ TUTAJ.

W zakładce CIEKAWOSTKI pełna informacja o możliwościach przejazdu do portu zaokrętowania oraz lista niezbędnych rzeczy przydatnych na rejsie.

 

Kapitan:

Marta Sziłajtis - Obiegło/ Jerzy Kosz

 

Do zobaczenia na pokładzie!

 
means
means
means
means