SEZON 2016: Morze Barentsa

 

Termin:

21 - 30 maja 2016, powrót 15-24 września 2016

 

Trasa:

Tromso - Hammerfest - Nordkapp - Wyspa Niedźwiedzia- Hornsund - Longyearbyen

 

Opis imprezy:

Najtrudniejszy odcinek rejsu! Ogromne odległości od Europy kontynentalnej po najdalsze jej krańce na Spitsbergenie. Ponad 700 mil żeglugi w zmiennej pogodzie po Morzu Barentsa należącym do Oceanu Arktycznego, zwanego także Oceanem Lodowatym. W połowie drogi między kontynentem, a Svalbardem leży Wyspa Niedźwiedzia, należąca do Norwegii. Odkryta przez Barentsa w XVI wielu, okazała się siedliskiem niezliczonych stad ptactwa morskiego. Wykorzystywana jako osada wielorybników dziś pozostaje rezerwatem przyrody. Różnorodne ukształtowanie terenu, klify i rozlewiska dostarczają świetnego pleneru na spacer w połowie długiej żeglugi. Szanse na zakotwiczenie są jednak niezwykle małe, ze względu na panującą tu pogodę.

Płynąc z Tromso na północ musimy się liczyć z wiatrem dopychającym nas do wybrzeży Norwegii. Jeśli będzie konieczność szukania schronienia to zawiniemy do Alty lub Hammerfest, małego portu rybackiego z przytulną tawerną. Jeśli pogoda i czas pozwolą- podpłyniemy pod słynne groźne skały Nordkapp.

Pod koniec rejsu, kiedy osiągniemy już rejon Svalbardu, możemy odwiedzić zatokę na południowo- zachodnim wybrzeżu- Hornsund. Wpłynięcie zależne jest od czasu i sytuacji lodowej w zatoce. W tym rejonie od lat 50.tych mieści się Polska Stacja Polarna im. S. Siedleckiego.

Odcinek chłodny i mglisty, wymagający wielu godzin skupienia przy radarze. Otwarte morze- 6 dni żeglugi non-stop sprawdzi naszą wytrwałość, a na koniec będziemy odpychać lód bosakami i przyzwyczajać się do słońca, które nigdy nie zachodzi.

Po rejsie każdy Uczestnik otrzymuje Opinię z Rejsu Morskiego, akceptowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Cena:

750 euro / os /10 dni

 

W cenie:

Miejsce na jachcie w czasie trwania rejsu w kabinie lub salonie (zniżki);

Ubezpieczenie KL, NNW;

Norweskie ubezpieczenia na czas pobytu na Svalbardzie;

Opieka kapitana;

Podstawowe szkolenia żeglarskie oraz bezpieczeństwa na jachcie;

Paliwo do jachtu, opłaty postojowe w portach i na trasie;

Wyżywienie na jachcie (3 posiłki dziennie przygotowywane przez uczestników);

Pamiątkowy upominek z rejsu;

Pomoc w rezerwacji przelotu Polska- Norwegia oraz Svalbard - Polska.

 

Cena nie zawiera:

Kosztów dojazdu;

Biletów wstępu do odwiedzanych atrakcji;

Wyżywienia poza jachtem;

Wydatków własnych i alkoholu.

 

Jacht:

Płyniemy nowoczesnym, komfortowym jachtem jednokadłubowym, s/y Operon. Jednostka jest specjalnie przystosowana do wygodnej, wielodniowej żeglugi turystycznej. Nocleg mamy zagwarantowany w przestronnych kabinach dwuosobowych oraz w salonie. Jacht ma 3 kabiny i 2 łazienki z toaletami i prysznicami. Całość zabudowy wnętrza została wykonana ergonomicznie i bardzo estetycznie. Mamy do dyspozycji lodówkę, kuchnię z maszynką elektryczną, dostęp do zimnej i ciepłej wody. Dodatkowo jacht wyposażony jest w ekspres do kawy, czajnik elektryczny i pralkę. Jacht będzie naszym małym domem przez cały okres wyprawy.

Zapoznaj się z jachtem i jego dotychczasowymi przygodami na Facebooku

 

Kapitan:

Marta Sziłajtis - Obiegło / Jerzy Kosz

 

W zakładce CIEKAWOSTKI pełna informacja o możliwościach przejazdu i lista niezbędnych rzeczy na rejs.

Do zobaczenia na pokładzie!

 
means
means
means
means