O nas


Kim jesteśmy?

Ocean Przygody to marka stworzona z połączenia pasji do żagli, doświadczenia podróżniczego i umiłowania wolności. Współwłaścicielem i jednym z kapitanów biura jest Marta Sziłajtis – Obiegło, doświadczona żeglarka i podróżniczka. To właśnie bezkres oceanu kazał jej się douczać i rozwijać. Tym co zrozumiała w drodze przez kolejne morza chce się z Wami podzielić na rejsie.

 

Co proponujemy?

Ocean Przygody oferuje realizację rejsów na dowolnie wybranych jednostkach i akwenach całego świata. Przede wszystkim zajmujemy się obsługą grup zorganizowanych - firm i stałych klientów. Wielu trafiających do nas załogantów poznało Martę na konferencjach lub w mediach i właśnie z nią chce stawiać pierwsze kroki pod żaglami. Dla klientów indywidualnych przygotowujemy ofertę rejsów na najchętniej odwiedzanych akwenach. W tym roku panuje Chorwacja, Wyspy Kanaryjskie, Maroko i Karaiby.

Świadczymy także usługi w zakresie pośrednictwa czarterów jednostek pływających.

Oferujemy organizację rejsów, szkoleń oraz konferencji na jachcie. Jesteśmy przedstawicielem właścicieli luksusowych super-jachtów. Dajemy szansę sprawdzenia swych sił na wielkich żaglowcach. Naszych załogantów zabieramy na rejsy wypoczynkowe i tematyczne. Umożliwiamy udział w regatach jako uczestnicy lub obserwatorzy. Wszystkim odważnym oferujemy udział w rejsach transoceanicznych. Organizujemy obsługę sesji fotograficznych na pokładzie oraz imprez okolicznościowych.

Wyjazdy typu incentive – integracje, szkolenia, odpoczynek kaliber VIP - tworzymy wraz z biurem MK Tramping & Martyna Adventure – marki z wieloletnim doświadczeniem w organizacji wyjazdów firmowych w najdalsze zakątki globu. Gwarantujemy profesjonalną i sprawną obsługę.

 

Co nas wyróżnia?

O sukcesie wyjazdu i doskonałych wspomnieniach decyduje klimat imprezy, współtowarzysze i temperament organizatora. Naszym atutem poza doświadczeniem i odwagą jest niezwykła osobowość Marty - najmłodszej Polki, która samotnie opłynęła świat, miłośniczki zagubionych zakątków, mitów i naprawdę silnego wiatru. Marta Sziłajtis – Obiegło dysponuje olbrzymim doświadczeniem żeglarskim oraz niegasnącym entuzjazmem, które są najlepszym gwarantem niezapomnianej przygody. Kobieca wrażliwości i umiłowanie piękna zapewnią komfort i bezpieczeństwo zwłaszcza początkującym adeptom. Doświadczeni żeglarze docenią jej wiedzę i kwalifikacje techniczne. Samotne żeglowanie wymaga wyjątkowego charakteru - samodzielności, wytrwałości i opanowania. Te cechy najlepiej definiują postać Marty. Oferta Oceanu Przygody to nie tylko usługi turystyczno-organizacyjne na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim szansa żeglowania z najlepszymi.

 

Wakacje - dlaczego z nami?

Nasza oferta różni się od konkurencji. Nie startujemy do wyścigu na organizatora najtańszego rejsu na szablonowych trasach i średniej jakości łódkach. Gwarantujemy wysoki standard rejsów przez dookreślenie typu i rocznika proponowanej jednostki. Nasi skiperzy to żeglarze doskonale znający akweny, które będą z Państwem przemierzać. Oferta Oceanu Przygody to niebanalne, dedykowane prawdziwym pasjonatom rejsy tematyczne.

Część rejsów prowadzi osobiście kpt. Marta Sziłajtis – Obiegło. Jej obecność na pokładzie to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa, profesjonalizmu i doskonałej zabawy. Pani kapitan chętnie podzieli się z Państwem posiadaną wiedzą i doświadczeniem ugruntowanym podczas niejednej flauty czy sztormu.

 
ZAŁOGA NA WODZIE

KPT. MARTA SZIŁAJTIS-OBIEGŁO

"Do piekła idzie się nie za to, co się zrobiło, ale za to, na co zabrakło odwagi.”

Niedawno skończyła 25 lat i jak sama mówi żeglarstwo to jej sposób na życie. Żegluje od zawsze, wszędzie i w każdych warunkach. Przepłynęła już ponad 53 tys. Mm. Mając zaledwie 23 lata samotnie opłynęła kulę ziemską, zostając tym samym najmłodszą Polką, z takim osiągnięciem. Żeglowała za kręgiem polarnym. Brała udział w kobiecych regatach dookoła świata. Wypływała setki godzin na jachtach czarterowych, katamaranach i wielkich żaglowcach. Podczas organizowanych rejsów wyszkoliła już kilkuset żeglarzy. Swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie dzieli się z innymi. Teraz nareszcie pod własną banderą Oceanu Przygody.

Więcej…
 

KPT. JACEK KIJEWSKI

Żegluje ponad 30 lat. Węża morskiego jeszcze nie widział, ale ma żelazną zasadę nie pić na wodzie, więc może dlatego... ;-) Widział za to różne morza, liczne jachty..

Więcej…
 

KPT. JERZY KOSZ

Wywodzi się z Jacht Klubu AZS we Wrocławiu, z czego jest dumny do dzisiaj. Z uwagi na zasłużony wiek pamięta czasy pływania bez GPS i emocje związane z trafieniem w Bornholm. Po przekroczeniu 100.000 mil morskich, przestałem je liczyć...

Więcej…
 
ZAŁOGA NA LĄDZIE

BARBARA SZIŁAJTIS - OBIEGŁO

Kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo najpewniej traficie właśnie na Basię. To ona udziela wszelkich dodatkowych informacji podczas nieobecności Marty na lądzie. Zajmuje się także kompletowaniem dokumentacji, koordynuje rezerwacje, pomoże wybrać najdogodniejszy sposób transportu. Artystyczna dusza oraz wielkie zamiłowanie do porządku sprawiają, że biurowe obowiązki doskonale łączy z licznymi pasjami.

 

ANNA JANIK

Gromadzi wszelkie niezbędne informacje do sprawnej obsługi wszystkich rejsów. Prowadzi dokumentację fotograficzną, zawiaduje rezerwacjami i ubezpieczeniem. Zarządza stroną internetową i profilami na facebook'u. A poza tym... stanowi niezawodne emergency logistyczne oraz pogodowe dla naszej dzielnej załogi na jachcie. ;) Poza światem wirtualnym najłatwiej spotkać ją w górach lub w Krakowie. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, trzykrotnie nominowana w prestiżowym konkursie Laury Magellana w kategorii Pozazawodowe Osiągnięcie Roku w latach 2008, 2009 i 2012. Trzecie z kolei wyróżnienie otrzymała za udział i lądową obsługę żeglarskiego projektu "Zew Północy - jachtem dookoła Skandynawii".

 

STEFAN SZIŁAJTIS - OBIEGŁO

W Oceanie Przygody odpowiedzialny jest za obsługę prawną, księgowość i wszelkie "trudne" lądowe sprawy. Doskonale radzi sobie również z większymi awariami, a śrubokręt w jego ręku pojawia się równie często co długopis!

W wolnych chwilach najchętniej wędruje po górach i tych większych i tych małych. Jest szczęśliwym zdobywcą KGP, czyli 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polskich.

 


means
means
means
means